KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
BESKYDY A VALAŠSKO
  Dopravní přístupnost
Beskydy
Valašsko
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Destinační management
 
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
  CHKO BESKYDY
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
PAMÁTKY A ZAJÍMAVOSTI
  Památkové rezervace
Památkové zóny
Hrady a zámky
Památky a architektura
Církevní památky
 
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
LÁZEŇSTVÍ
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
KONGRESOVÁ TURISTIKA
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

11. MFF PLZEŇ 2007

Program a profily účinkujících 11. MFF PLZEŇ 2007
logo
11. Mezinárodní folklorní festival PLZEŇ 2007
13. - 17. 6. 2007
proběhne pod patronací
hejtmana Plzeňského kraje Petra Zimmermanna
a
primátora města Plzně Pavla Rödla
Účinkují:
· JISKRA, Plzeň
· JISKRA 58, Plzeň
· JISKŘIČKA, Plzeň
· MALÝ METELÁČEK, Plzeň
· PLZEŇÁČEK, Plzeň
· LIDOVÁ MUZIKA Z CHRÁSTU
· LIDOVÁ MUZIKA Z TŘEMOŠNÉ
· LUKAVÁČEK, Dolní Lukavice
· ÚSMĚV, Horní Bříza
· MÁJEČEK, Nýřany
· ÚSLAVÁČEK, Starý Plzenec
· MRÁČEK, Mrákov
· JIRKOVÁK, Jirkov
· ROKYTIČKA, Rokycany
· BALDRIÁN, Pardubice
· RUSAVJAN, Rusava
· GYMNIK, Bratislava (Slovensko)
· BORICA-BÁLINT SÁNDOR, Szeged (Maďarsko)
· SPANDAN SANSKRUTIK TRUST, Ahmedabad (Indie)
· ANATOLIAN FOLK DANCE GROUP, Ískenderun (Turecko)
plzeňský soubor Jiskra
plzeňský soubor Jiskra
indický soubor Spandan, který bude letos nejvzdálenějším účastníkem
indický soubor Spandan, který bude letos nejvzdálenějším účastníkem
Doprovodný program:
· Dechová hudba 4. ZUŠ Chválenická ul. v Plzni
· Ochotnický divadelní spolek Tadeáš Guláš ze Lhoty
· Gili Romani, Chrást (romská a maďarská hudba)
· Hudební skupina Sekvence
· Vítězové regionálního kola ve zpěvu lidových písní "Zpěváček 2007"
PROGRAM:
STŘEDA 13. 6. 2007
ČIŽICE
· Sportovní areál (v případě nepřízně počasí sál restaurace "U bizona"), od 19:00 hod - "Folklorní večer" (vystoupení souborů Lukaváček, Jiskra 58, Úsměv a Anatolian folk dance group z Turecka)


ČTVRTEK 14. 6. 2007
PLZEŇ
· 15. ZŠ Terezie Brzkové 33-35, 9:00 - 9:45 hod
Výchovný koncert zahraničního folkloru I. /zadáno/
· 2. ZŠ Schwarzova ul., 10:55 - 11:40 hod
Výchovný koncert zahraničního folkloru II. /zadáno/

VRČEŇ
· Scéna na návsi, od 19:00 hod - "Pod vrčeňskou lípou" - 4. Malé folklorní slavnosti (vystoupení souboru Jiskra a zahraničních hostů z Maďarska, Indie a Turecka)


PÁTEK 15. 6. 2007
PLZEŇ
· Domov důchodců sv. Jiří, Mohylová tř. 92, 16:00 hod - Maďarský soubor Borica-Bálint Sándor plzeňským seniorům /zadáno/

· Scéna U sv. Jiří, 19:00 - 19:30 hod - Vystoupení souboru BORICA-BÁLINT SÁNDOR ze Szegedu (Maďarsko) /v rámci Historického víkendu/

· Scéna "U Branky"
16:30 - 17:45 hod - "Čarodějnická pohádka" (Ochotnický divadelní spolek Tadeáš Guláš ze Lhoty, vedoucí a režie: Miriam Petrová)
18:15 - 19:00 hod - Dechová hudba 4. ZUŠ Chválenická ul. v Plzni (vedoucí: Stanislav Razák)
19:00 - 21:00 hod - "V dobrém jsme se v Plzni sešli..."
(přehlídka souborů 11. ročníku festivalu)
Účinkují: Jiskra 58 (Plzeň), Rusavjan (Rusava), Baldrián (Pardubice), Spandan (Indie), Gymnik (Slovensko), Borica-Bálint Sándor (Maďarsko), Anatolian folk dance groupe (Turecko)
Moderuje: Michaela Vondráčková

· SPŠD Karlovarská 99, 21:30 hod - Společenské setkání vedoucích
souborů a festivalových hostů /zadáno/


SOBOTA 16. 6. 2007
PLZEŇ
· Scéna "U Branky"
10:30 - 12:30 hod- "Kdyby byla Morava jako sú Čechy..."
(pořad věnovaný českým souborům a hostovi z moravského Valašska)
Účinkují: Jiskra 58 (Plzeň), Rokytička (Rokycany), Lidová muzika z Třemošné, Baldrián (Pardubice), Rusavjan (Rusava)
Moderuje: Jan Markup

· Scéna U sv. Jiří, 13:00 - 13:30 hod - Vystoupení souboru SPANDAN SANSKRUTIK TRUST z Ahmedabadu (Indie) /v rámci Historického víkendu/

· Scéna "U Branky"
14:00 - 14:45 hod - Koncert kapely GILI ROMANI (romská a maďarská hudba)
15:00 - 17:00 hod- "Plzeňská folklorní zastavení" - hlavní sobotní pořad
Účinkují: Rokytička (Rokycany), Jiskra (Plzeň), Jiskra 58 (Plzeň), Baldrián (Pardubice), Borica-Bálint Sándor (Maďarsko), Lidová muzika z Třemošné, Rusavjan (Rusava), Gymnik (Slovensko), Spandan (Indie)
Moderuje: Dalibor Bárta

· ZOO - prostor před Tropickým pavilonem, od 15:00 hod - "Folklorní odpoledne v ZOO" (Vystoupení dětských souborů Malý Meteláček, Jiskřička, Lidová muzika z Chrástu a Rokytička)

· Scéna U sv. Jiří, 16:00 - 16:30 hod - Vystoupení souboru ANATOLIAN FOLK DANCE GROUP z Ískenderunu (Turecko) /v rámci Historického víkendu/

· Český rozhlas Plzeň (Náměstí Míru 10), velké hudební studio, 19:00 - 20:30 hod - "Večerní muzikantské dostaveníčko" (veřejná rozhlasová nahrávka lidových muzik a zpěváků) /Vstup zdarma/
Účinkují: Gymnik (Slovensko), Jiskra (Plzeň), Spandan (Indie), Lidová muzika z Třemošné, Baldrián (Pardubice), Rusavjan (Rusava), Borica-Bálint Sándor ( Maďarsko), Anatolian folk dance group (Turecko)
Moderuje: Michaela Vondráčková

· Scéna "U Branky"
20:00 - 20:45 - Samostatný pořad souboru GYMNIK z Bratislavy (Slovensko)
/v režii Regionální obce Slováků Plzeň/
Moderuje: Pavol Višňovský

· SPŠD Karlovarská 99, od 22:00 hod - Společenské setkání všech účastníků festivalu /zadáno/


NEDĚLE 17. 6. 2007
PLZEŇ
· Radnice - Obřadní síň, od 9:00 hod - Oficiální přijetí souborů a hostů festivalu primátorem města Plzně /zadáno/

· Scéna "U Branky"
10:00 - 12:30 - "Nebudem pořád tak maličký..." - hlavní dětský pořad
Účinkují: Jiskřička (Plzeň), plzeňaček (Plzeň), Mráček (Mrákov), Malý Meteláček (Plzeň), Úslaváček (Starý Plzenec), Máječek (Nýřany), Lidová muzika z Chrástu, Jirkovák (Jirkov)
Během pořadu se představí vítězové regionálního kola soutěže "Zpěváček 2007"
Moderuje: Vojtěch Kouba

· Scéna U sv. Jiří, 11:00 - 11:30 hod - Vystoupení souboru GYMNIK ze Slovenska /v rámci Historického víkendu/
Dům kultury INWEST (Americká 49, Plzeň): 14:00 - 16:30 hod
GALAPROGRAM MFF PLZEŇ 2007
Účinkují folklorní soubory z České republiky, Slovenska, Maďarska, Indie a Turecka s tím nejlepším ze svého repertoáru !
(Během Galaprogramu budou slavnostně předány ceny vítězům dětské výtvarné soutěže "Z českých lidových tradic")
Moderuje: Michaela Vondráčková
Rezervace vstupenek (50,- / 25,- kč) na tel: 723/979 527
Doprovodný program festivalu:
- Výstava nejlepších prací dětské výtvarné soutěže "Z českých lidových tradic"
(4. 6. - 16. 6. - SVČDM, Pallova 19, Plzeň, 17. 6. - foyer KD Inwest)
- Staročeský jarmark a ukázky lidových řemesel (15. - 17. 6. - prostor před Brankou)
- Občerstvení s posezením (14. - 17. 6. - prostor před Brankou)
- Posezení s hudební skupinou Sekvence (14.6. - prostor před Brankou)
- Festivalové Špalíčky lidových písní - pořady vysílané na vlnách Českého rozhlasu Plzeň (30.5., 6.6. a 13.6., vždy 19:00 - 19:30 hod)
výstava
Ředitelka festivalu:
Mgr. Michaela Vondráčková

Organizační a programový výbor:
Vlasta Černá, Ing. Jan Čmelák, Petra Kibitzová, Ing. Jaromír Konrady, Ondřej Laštovka, Miroslav Škarda
Ing. Petr Weinfurt

Kontaktní adresa:
MFF PLZEŇ
Plzeňská folklorní scéna, o.s.
Květná 40
326 00 Plzeň
CZECH REPUBLIC (Europe)
tel.: +420/ 723 / 979527
e-mail: Michaela.Vondrackova@seznam.cz

Michaela Vondráčková

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 29.05.2007 v 22:52 hodin
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
REGIONY A OBLASTI ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
 
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
Aktuality
Zprávy horské služby
 
SLUŽBY PRO TURISTY
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
Záchranné služby
Sněhové zpravodajství
 
KALENDÁŘ AKCÍ OBLASTI
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
FOLKLOR A TRADICE
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
REGIONÁLNÍ ROZVOJ
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba